۰
۰

بانک کشاورزی و مراجع دولتی برای ایجاد کارخانه عسل اشن همکاری کنند

مدیر عامل شرکت تعاونی زنبورداران اشن خواستار شد
مدیر عامل شرکت تعاونی زنبورداران اشن خواستار شد
سیف‌الله فاتحی با بیان اینکه شرکت تعاونی زنبورداران اشن، به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین واحدهای صنفی این صنعت در کشور، نیازمند ایجاد یک کارخانه برای بسته‌بندی تولیدات زنبورداران عضو است، گفت: برای گرفتن تسهیلات و استعلام‌های واگذاری زمین با مشکلات زیادی روبرو شدیم که امیدواریم بانک کشاورزی و ادارات متولی برای تسهیلات و واگذاری زمین 5 هکتاری همکاری بهتری داشته باشند.

اخبار زنبورداری اصفهان - به گزارش پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران، مدیرعامل شرکت تعاونی زنبورداران اَشن گفت: تصمیم داشتیم یک کارخانه صنایع بسته‌بندی برای شرکت تعاونی، در اَشن راه‌اندازی کنیم تا محصولات زنبورداران را در همین منطقه بسته‌بندی کنیم، ولی با مشکل نقدینگی روبرو هستیم.

سیف‌الله فاتحی در گفتگو با عسلنا، افزود: تقاضای وام کردیم و از فرمانداری نامه گرفتیم، ولی بانک میزان وثیقه‌ای می‌خواهد که ما نمی‌توانیم، جوابگوی آن باشیم، حتی سند شرکت تعاونی را نیز بانک قبول نکرده و می‌گویند باید سند چند برابر میزان وام ارزش داشته باشد.

وی اضافه کرد: حداقل میزان سه میلیارد تومان برای راه‌اندازی این کارخانه بسته‌بندی که باید مجهز به سیستم‌های نوین و آزمایشگاه و قسمت‌های لازم برای فرآوری و بسته‌بندی باشد، نیاز است و باید برای تهیه زیرساخت‌ها و ظروف و ادوات بسته‌بندی نیز سرمایه ذخیره وجود داشته باشد.

فاتحی، ایجاد این مرکز را ضامن توسعه این صنعت در مهم‌ترین روستای زنبورداری کشور دانست و تأکید کرد: تأسیس این کارخانه، سبب رونق و توسعه و تضمین خرید محصولات زنبورداران منطقه می‌شود.

این مدیر بخش تعاونی با بیان اینکه، برای گرفتن مجوزها و استعلام‌ها نیز متأسفانه به مشکل برخوردیم، ابراز کرد: برای تملک زمین 5 هکتاری در جهت تأسیس صنایع بسته‌بندی عسل برای شرکت تعاونی، ادارات متولی همکاری خوبی با ما نداشته‌اند و به این میزان زمین برای استقرار انبارها و کارگاه‌های موم آب کنی و موم آج کنی و سالن‌های فرآوری عسل نیاز داریم.

به گزارش عسلنا، فاتحی در پایان ابراز امیدواری کرد: که علی‌رغم مشکلات زیادی که برای گرفتن تسهیلات و استعلام‌های واگذاری زمین داریم، بانک کشاورزی و ادارات متولی برای تسهیلات و واگذاری زمین 5 هکتاری همکاری بهتری داشته باشند.

۰
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید