۲۷
۰
۰

تولید عسل در شهرستان فارسان ۳۵درصد افزایش یافت

تولید عسل در شهرستان فارسان ۳۵درصد افزایش یافت
مدیر جهادکشاورزی فارسان میزان تولید سالیانه عسل در این شهرستان را ۲۸۷ تن عنوان کرد و گفت: این میزان تولید در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه قبل آن ۳۵درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران به نقل از ایرنا، ابراهیم کوچکی علت افزایش تولید  عسل در این شهرستان را مطلوب بودن بارش‌های و پوشش گیاهی، افزایش کلونی زنبورعسل و حمایت دولت از زنبورداران در سال زراعی جاری عنوان کرد.

وی اظهار داشت: این شهرستان هم‌اکنون ۱۰ درصد از محصول عسل استان را  تولید و روانه بازار مصرف می‌کند.

کوچکی، تعداد کلونی‌های زنبورعسل در فارسان را ۲۴ هزار کلنی عنوان و تصریح کرد: این شهرستان با داشتن مزارع زراعی و باغی مستعد و آب و هوای خنک و ایده‌آل، بهترین ظرفیت و استعداد زنبورستان استان و کشور را دارد.

مدیر جهادکشاورزی فارسان، از آغاز بهره‌برداری کارگاه بسته‌بندی و فرآوری عسل با ظرفیت سالانه ۸۰ تن در این شهرستان در سال  جهش تولید را یادآور شد و تاکید کرد: این کارگاه فرآوری نوین با مشارکت بخش خصوصی با اعتباری افزون بر سه میلیارد ریال احداث  شده است.

کوچکی، پرورش زنبورعسل را به  عنوان یکی از حرفه‌های بخش کشاورزی از نظر ایجاد اشتغال پایدار و تولید محصول سالم و منحصر به فرد و افزایش تولیدات زراعی و باغی در استان اعلام کرد و افزود: این شهرستان در فصول بهار و تابستان پذیرای کلونی‌های زنبورداران مناطق گرمسیری نیز است.

به گزارش عسلنا، شهرستان فارسان چهارمحال و بختیاری در فاصله ۳۵ کیلومتری شهرکرد مرکز استان قرار دارد.

چهارمحال و بختیاری به دلیل داشتن آب و هوای معتدل و گونه‌های گیاهی از مناطق مستعد پرورش زنبورعسل تولید سالانه ۲ هزار و ۹۲۰ تن محصول عسل مرغوب در کشور است.

۰
۰
منبع www.irna.ir/news/83811393/
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید