۶۷۸
۲
۰

گزارش ویدئویی: برداشت از 80 هزار کندو در خوانسار

گزارش ویدئویی: برداشت از 80 هزار کندو در خوانسار
برداشت عسل از خوانسار در سال 99 آغاز شده است. در ادامه گزارش واحد خبرگزاری اصفهان از زنبورستان های خوانسار را مشاهده می کنید

اخبار زنبورداری اصفهان - به گزارش پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران و به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ مدیرعامل شرکت تعاونی پرورش زنبور عسل خوانسار با اشاره به فعالیت ۵۰۰ زنبوردار در این شهرستان گفت: برابر آمار سال گذشته از کندو به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم عسل طبیعی برداشت ‌شد.

محمد صادق شانه‌ای با بیان اینکه عسل گون مهم‌ترین نوع عسل خوانسار است افزود: سالانه بیش از ۸۰۰ تن عسل از زنبورستان‌های خوانسار برداشت می‌شود، اما به علت کمبود بارش در اردیبهشت و کاهش شکوفه و گل و گیاهان طبیعی و همچنین بیماری زنبورستان‌ها برداشت عسل امسال به ازاء هر کندو به نصف کاهش یافته است

به گزارش خبرنگار عسلنا وی افزود: از این زنبورستان‌ها به غیر از عسل محصولات مهم و با ارزش دیگری، چون موم، بره موم، نیش زنبور، گرده گل و ژل رویال که بسیار با ارزش و مفید است به دست می‌آید.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوانسار نیز گفت: ۷۰ کارگاه سنتی و ۱۰ کارگاه صنعتی بسته بندی عسل با اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ۱۰۰۰ نفر در خوانسار در حال فعالیت هستند.

علی نجاتیان افزود: روزانه ۳۰ تن عسل در این کارگاه‌ها بسته بندی و علاوه بر توزیع در داخل کشور به کشور‌های عربی حوزه حاشیه خلیج فارس نیز صادر می‌شود.


۲
۰
منبع iribnews.ir
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید