۳۹
۰
۰

سرشماری زنبورستان های سمنان انجام نخواهد شد

سرشماری زنبورستان های سمنان انجام نخواهد شد
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: امسال به علت شیوع بیماری کرونا سرشماری زنبورستانها انجام نمی‌شود.

اخبار زنبورداری سمنان - به گزارش پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، مصطفی شاه‌حسینی با اشاره به نامه ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر عدم سرشماری از زنبوردار‌ها اظهار داشت: در این نامه ابلاغی آمده است که به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور و تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا و پیرو مشورت با مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت متبوع با هدف جلوگیری از وقوع مخاطرات احتمالی ناشی از تردد دست‌اندرکاران آمارگیری در سطوح مختلف اجرایی و نظارتی عملیات سرشماری زنبورستان‌ها در مهرماه امسال انجام نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس ارائه خدمات به زنبورداران با هاهنگی اتحادیه زنبورداران استان و مدیریت جهاد کشاورزی هر شهرستان بر اساس اطلاعات و آمار سال گذشته انجام خواهد شد.

به گزارش عسلنا معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه در حال حاضر و بر اساس آخرین سر شماری ۶۲ هزار و ۱۶۰ کلنی زنبورعسل در این استان وجود دارد افزود: استان سمنان با توجه به تنوع اقلیم و وجود مراتع، مستعد پرورش زنبورعسل بوده و عسل تولیدی در استان دارای کیفیت قابل توجهی می باشد. شاه‌حسینی گفت: بر اساس آخرین آمار تعداد ۸۸۴ زنبوردار با تعداد ۶۲ هزار و ۱۶۰ کلنی زنبورعسل در سال گذشته در استان فعال بودند. وی با اشاره به میزان عسل تولیدشده در سال گذشته نیز گفت: سال گذشته ۴۴۴  تن عسل مرغوب در استان تولید شد.

۰
۰
منبع http://semnan-aj.ir/
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید