۲۵
۰
۰

سالانه ۷۰ تن عسل در ملکشاهی برداشت می شود

مدیر جهاد کشاورزی ملکشاهی عنوان کرد
مدیر جهاد کشاورزی ملکشاهی عنوان کرد
مدیر جهاد کشاورزی ملکشاهی با اشاره به اینکه سالانه ۷۰ تن عسل در ملکشاهی برداشت می شود، گفت: این شهرستان یکی از قطب های اصلی تولید عسل در استان ایلام است.

اخبار زنبورداری ایلام - به گزارش پایگاه خبری صنعت زنبورداری و به نقل از خبرگزاری مهر، کاظم رستم نژاد اظهار کرد: طبیعت چهارفصل شهرستان ملکشاهی همراه با ۵۵۰ گونه گیاهی شهدزا، این شهرستان را به عنوان یکی از قطب‌های اصلی تولید عسل در استان ایلام تبدیل کرده است.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۷۰ تن عسل در ملکشاهی برداشت می‌شود، گفت: ۲۰ هزار کلونی زنبورعسل در این شهرستان وجود دارد که باعث امرارمعاش ۵۰۰ نفر شده است. وی تصریح کرد: عسل شهرستان ملکشاهی به عنوان یکی از مرغوب ترین عسل‌های سطح کشور شناخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار عسلنا رستم نژاد با اشاره به اینکه علاوه بر تولید عسل، ژل رویال نیز در شهرستان به دیگر مناطق کشور ارسال می‌شود، گفت: جهاد کشاورزی از توسعه زنبورداری با ارائه تسهیلات و نهاده‌های مختلف مثل شکر حمایت می‌کند.

شهرستان ملکشاهی یکی از بزرگترین استعدادهای استان ایلام برای تولید عسل و صنعت زنبورداری و صنایع جانبی آن از جمله گرده زنبور، ژله رویال، موم، ساخت کندوی چوبی و … است.

۰
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید