۲۷
۰
۰

تولید عسل در نیکشهر استان سیستان و بلوچستان 2 برابر شد

تولید عسل در نیکشهر استان سیستان و بلوچستان 2 برابر شد

اخبار زنبورداری سیستان و بلوچستان - به گزارش پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران و به نقل از خبرگزاری مهر، مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر گفت: تولید عسل بر اساس آخرین آمارگیری در این شهرستان به ۶ تن و۵٨۵ کیلوگرم رسیده که نسبت به مهر سال گذشته بیش از دو برابر شده است. حبیب رئیسی اظهار داشت: بارندگی‌های سال گذشته تاکنون در منطقه بلوچستان رونق خوبی در زمینه‌های مختلف بخش کشاورزی ایجاد کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر افزود: به دنبال بارندگی‌های و رویش مجدد گیاهان مرتعی و دارویی، کشاورزان این منطقه از فرصت بوجود آمده بهره برده وتعداد کندوهای زنبور عسل را از ٢۴٠ کلنی سال گذشته به ٨٣١ کلنی در سال جاری افزایش دادند. وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمارگیری تولید عسل در نیکشهر به ۶ تن و۵٨۵ کیلوگرم رسیده است که نسبت به مهر سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

به گزارش عسلنا رئیسی تصریح کرد: عسل تولیدی شهرستان نیکشهر به دلیل مرغوبیت و طعم و عطر آن در بازارهای کشورهای عربی مشتریان خوبی دارد. وی گفت: عمده عسل تولیدی نیکشهر از شهد گیاهان دارویی، شکوفه‌های بهاری درختان میوه‌های گرمسیری، مرکبات و نخلستان‌های بکر منطقه است.

          

۰
۰
منبع mehrnews.com/xSMHP
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید