۱۳
۰
۰

جهش تولید با کار آفرینی عشایر و پرورش ۵ هزار کلنی زنبور عسل در کهگیلویه

جهش تولید با کار آفرینی عشایر و پرورش ۵ هزار کلنی زنبور عسل در کهگیلویه
رئیس امور عشایر کهگیلویه گفت: عشایر شهرستان با پرورش پنج هزار کلنی زنبور عسل نقش مهمی در جهش تولید و رونق اقتصاد دارند.

اخبار زنبورداری کهکیلویه و بویراحمد - به گزارش پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، سید خداداد اجتهادی اظهار داشت: عشایر نقش به سزایی در تولید گوشت، مواد لبنی و صنایع دستی دارند و چند سالی نیز وارد عرصه‌های کشاورزی و باغداری شدند.

رئیس امور عشایر کهگیلویه گفت: به دلیل تنوع گیاهان دارویی پرورش زنبور عسل میان عشایر رونق گرفته و هم اکنون بیش از پنج هزار کلنی زنبور عسل توسط عشایر شهرستان پرورش داده می‌شود.

به گزارش عسلنا اجتهادی با بیان اینکه عشایر شهرستان با اجرای طرح‌های مختلف نقش خود را در تولید ملی ایفا کرده و هر ساله محصولات مختلفی را تولید و روانه بازار می‌کنند افزود: یکی از محصولاتی که در سال‌های اخیر توسط عشایر به صورت وسیع و عمده تولید می‌شود، عسل مرغوب و ارگانیک است که همین امر باعث رونق اشتغال و اقتصاد عشایر شده است.

این مسئول ادامه داد: متوسط برداشت عسل در هر کندو حدود ۱۰ کیلوگرم است که بر اساس کیفیت محصول، عسل تولیدی عشایر از ۲ تا ۶ میلیون ریال در بازار داخل کشور به فروش می‌رسد.

رئیس اداره امور عشایر کهگیلویه به صادرات عسل تولیدی عشایر اشاره کرد و گفت: عسل تولیدی زنبورداران عشایر علاوه بر تولید داخل کشور به برخی از کشور‌های حوزه خلیج فارس نیز ارسال می‌شود.

۰
۰
منبع https://www.yjc.ir/00Va5C
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید