۲۱
۱
۰

همدانی ها بیشتر از میانگین کشور عسل می خورند

همدانی ها بیشتر از میانگین کشور عسل می خورند

اخبار زنبورداری همدان - به گزازرش پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران و به نقل از ایرنا، مدیرطیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه سرانه مصرف عسل در همدان بالاتر از میانگین کشور است گفت: سرانه مصرف این محصول در کشور یک کیلو و ۱۷ گرم و در استان یک کیلو و ۲۳۶ گرم است.

علیرضا قراگزلو افزود: استان همدان با دارا بودن ۴۷ هزار کندو زنبور عسل، ۲ هزار و ۴۸۱ زنبورستان برای ۲ هزار و ۵۳۸ نفر شغل ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: استان همدان سالیانه پذیرای ۲۰ تا ۳۰ هزار کلنی زنبور عسل مهاجر از استان های دیگر کشور است که به مدت سه ماه در سال در این استان سپری می کنند.

مدیر طیور و زنبور عسل جهادکشاورزی همدان گفت: استان همدان به علت داشتن گونه های مختلف گیاهان در مراتع، مزارع و داشتن باغ های متنوع زمینه مناسبی برای فعالیت حرفه زنبورداری است.

به گزارش خبرنگار عسلنا، وی گفت: در حال حاضر همدان دارای هشت واحد بسته بندی به ظرفیت یک هزار و ۳۰ تن در سال، کارگاه کندو سازی به ظرفیت ۱۷ هزار کندو در سال ،  ۲ کارگاه موج آج کنی به ظرفیت ۴۰ تن،  ۵۰ فروشگاه عرضه عسل و تجهیزات و تعداد هفت تعاونی زنبورداری است.

قراگزلو خاطرنشان کرد: همچنین در استان همدان هفت واحد پرورش ملکه با تولید هشت هزار عدد ملکه درسال فعال است.

وی با بیان اینکه اولین مرکز آموزش تلقیح مصنوعی ملکه زنبور عسل در استان وجود دارد ادامه داد: زنبورداران استان همدان در سال جاری سه هزار ۴۷۸ تن عسل، ۹ هزار و ۶۰ کیلوگرم گرده گل، ۳۴ کیلوگرم ژله رویال، ۲هزارو ۷۴۹ کیلوگرم بره موم تولید و استحصال کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار عسلنا، مدیر طیور و زنبور عسل جهادکشاورزی همدان افزود: عسل کوه الوند با توجه به دارا بودن تنوع گیاهی بسیار عالی دارای طعم عطر و خواص دارویی بسیار با ارزشی است.

۱
۰
منبع www.irna.ir/news/84076093/
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید