۳۹
۰
۰

"شاخک های قاتل"؛ آفت جدی زنبورهای عسل در آمریکا

ردیابی گردن کلفت های دنیای بندپایان پیچیده شد
ردیابی گردن کلفت های دنیای بندپایان پیچیده شد

اخبار زنبورداری آمریکا - به گزارش واحد بین الملل پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران، مقامات واشنگتن می گویند که در تلاش دوباره برای یافتن و از بین بردن لانه حشرات غول پیکر زنبور سرخ، ناموفق بودند. وزارت کشاورزی امور خارجه واشنگتن می گوید یک حشره شناس با کمک نخ دندان دستگاه ردیابی را بر روی شاخ ماده زنبور سرخ گره زده است، اما در هنگام پرواز او به جنگل ردپایش را از دست می دهد.

سون اسپیشیگر (Sven Spichiger ) حشره شناس وزارت امور خارجه واشنگتن می گوید، این زنبور سرخ در 5 اکتبر گرفته شد و با مربای توت فرنگی که به نظر می رسید از آن لذت می برد، تغذیه شد. دانشمندان سپس دستگاه ردیابی را به بدن او بستند و دو روز بعد او را روی درخت سیب رها کردند. اما پس از عبور از بین برخی بوته های توت سیاه، رد او را از دست دادند، اگرچه مقامات معتقدند که ردیاب در زمان آخرین سیگنال هنوز به زنبور متصل بود.

به گفته دپارتمان کشاورزی واشنگتن، در مجموع 18 زنبور سرخ از سال گذشته که در نزدیکی مرز ایالات متحده و کانادا دیده شده اند، در این ایالت پیدا شده اند. "زنبورهای قاتل" ، همانطور که به آنها گفته می شود، بومی آسیا و بزرگترین زنبور کره زمین هستند که طول آن تا 2 اینچ می رسد. نیش این حشره می تواند برای انسان کشنده باشد، اما برخوردهای مرگبار آنها با افراد نادر است.

به گزارش عسلنا بیشترین نگرانی در مورد این قاتلان بالدار، ناشی از تمایل آنها برای از بین بردن لانه های زنبور عسل به صورت فصلی است، چیزی که اسپیشیگر آن را "مرحله کشتار" می نامد و به گفته وی در حال نزدیک شدن به آن هستیم. حملات ویرانگر آنها به کندوهای زنبور عس ، آنها را به یک آفت جدی تبدیل می کند و تلاش و جستجو توسط مقامات محلی ضرورت می باید.

محققان معتقدند با ردیابی یکی از آنها می توان به اانه این حشرات رسید. زنبورهای سرخ فک پایین بزرگ را برای صید و کشتن طعمه های خود به کار می گیرند و قادرند بیش از یک بار نیش بزنند. زنبورهای قاتل می توانند طی چند ساعت 20 تا 30 هزار زنبور عسل گرده افشان را از بین ببرند.

تنها لانه شناخته شده کانادایی در Nanaimo, B.C.سپتامبر گذشته کشف و تخریب شد ، اما نوامبر گذشته این زنبورهای غولپیکر نیز در White Rock, B.C، دیده شدند.

 

۰
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید