۵۱
۱
۰

چگونه می توانید از زنبورهای عسل محافظت کنید؟

چگونه می توانید از زنبورهای عسل محافظت کنید؟

اخبار زنبورداری آمریکا - به گزارش واحد بین الملل پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران، هنگامی که از تپه واقع در خیابان شمالی به داخل نهالستان Sam Bridge می روید، ممکن است جوئل داوسون را در کنار کندوهای زنبور عسل مشغول با زنبورهایش ببینید.

داوسون مردی بلند قامت و مقاوم است که با شلوار جین سفید و کلاه و تور سفید پوشیده، مشغول زنبورداری است. شش کندوی او که با رنگهای اصلی و روشن نقاشی شده اند، هر یک با هاله ای از ابر متشکل از زنبورهای عسل مشغول به زندگی هستند. داوسون پس از بازنشستگی به عنوان یک مدیر خلاق به صنعت زنبورداری روی آورد.

پدر زنش از زنبورهای عسل نگهداری می کرد و داوسون این کار را از او یاد گرفت. وقتی دوست زنبوردار او چهار سال پیش به ایتالیا نقل مکان کرد، سه کندوی خود را به داوسون هدیه داد و این موضوع مقدمه زنبورداری برای او شد.

داوسون می گوید: " هرچه بیشتر به این حشرات نزدیک شدم  جذابیت این حیوانات کوچک برایم بیشتر می شد."

او به انجمن محلی زنبورداران پیوست و اکنون 29 کندو در شهر به صورت پراکنده دارد و امیدوار است که تا پایان سال آینده 50 کندو داشته باشد. داوسون در روند نگه داری کندوهای خود آموخته که آمار مرگ و میر زنبورهای عسل در حال افزایش است.

به گزارش عسلنا داوسون در این باره می گوید: "پانزده، بیست سال پیش زنبورداری بسیار ساده بود. شما زنبورهای خود را در آوریل بیرون می فرستادید و عسل خود را در ماه سپتامبر جمع آوری می کردید. اما اکنون شما باید اقدامات زیادی برای زنده نگه داشتن کندوها انجام دهید. "

زنبورهای عسل 75 درصد از منابع غذایی ما را گرده افشانی می کنند. سبزیجات، میوه ها، مغزها و دانه ها همه توسط زنبورهای عسل گرده افشانی می شوند.

 داوسون می افزاید: "ما برای میوه ها و سبزیجات و ویتامین ها و مواد معدنی خود به زنبورهای عسل نیاز داریم."

به گزارش خبرنگار عسلنا در کل کشور در سال گذشته تقریباً 44 درصد از زنبورهای عسل از بین رفته و این دومین ضرری است که از زمان شروع ثبت سوابق در سایت Beeinformed.org که متعلق به کنسرسیومی از محققان دانشگاه و زنبورداران تجاری است، به ثبت رسیده است. از دست دادن زیستگاه، استفاده از سموم دفع آفات و کنه  وروآ عامل اصلی استرس زنبورهای عسل است که منجر به فروپاشی کلنی ها می شوند.

سموم دفع آفات چمن و باغ تهدیدی مداوم برای زنبورهای عسل و سایر حشرات گرده افشان است.

نئونیکوتینوئیدها مواد شیمیایی هستند که برای کنترل حشرات بر روی چمن و درختان میوه پاشیده می شوند، اما مواد این سموم پس از سمپاشی به راحتی تخریب نمی شوند.

مطالعات نشان می دهد اختلال در عملکرد عصبی با سقوط کلنی در زنبورهای عسل ارتباط دارند. قرار گرفتن در معرض نئونیک ها می تواند آخرین ضربه برای زنبورهایی باشد که از یک زمستان سخت یا کنه های انگلی در امان مانده اند.

به گزارش عسلنا برخی مطالعات اخیر نتیجه گرفته اند که گلیفوزیت فروخته شده با نام تجاری RoundUp)) نیز ممکن است برای زنبورهای عسل خطرناک باشد.

انجمن Xerces که یک سازمان حفاظت از محیط زیست و تنوع حشرات است، اعلام کرده، اگرچه علف کش که برای کنترل علف های هرز استفاده می شود، به اندازه نئونیک ها سمی نیست، اما محققان دریافتند که گلیفوزیت مانع رشد لارو زنبور عسل و در نهایت به کاهش ناوبری و رفتار تغذیه زنبورها منجر می شود. حتی اخلال در باکتری های روده را نیز ایجاد می کند.

صاحبان خانه با عدم استفاده از مواد شیمیایی سموم دفع آفات و علف کش ها می توانند به محافظت از جمعیت زنبورهای عسل کمک کنند. سموم دفع آفات راه حل های کوتاه مدت برای مشکلات هستند که اغلب می توانند با رویکرد جامع تر و هدفمندتری برطرف شوند.

داوسون دریافت که با مقداری سرکه و محلول نمک علفهای هرز را در عرض یک روز می توان نابود کرد. او بسیاری از همسایگان خود را ترغیب کرد تا بخشی از چمن های مقابل منازل خود را به گیاهان مورد علاقه زنبورعسل تبدیل کنند.

داوسن مخلوط یک گالن سرکه مقطر، 1/2 فنجان نمک خوراکی و 1 قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را برای نابود کردن علف های هرز موثر می داند و معتقد است که باید مخلوط را در بطری اسپری بریزید و در یک روز آفتابی استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

۱
۰
منبع https://greenwichfreepress.com/around-town/how-you-can-protect-honey-bees-or-be-a-backyard-beekeeper-147416/
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید