۴۲
۰
۰

آموزش زنبورداری از طریق فنی حرفه ای برای مردم کوهرنگ

آموزش زنبورداری از طریق فنی حرفه ای برای مردم کوهرنگ
مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به ظرفیت کوهرنگ در خصوص پرورش زنبور عسل، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این شهرستان معطوف به این رشته می‌شود.

اخبار زنبورداری چهارمحال و بختیاری - به گزارش پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران و به نقل از ایرنا، فرانک کبیری گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای کوهرنگ تاکنون در گروه‌های دانش‌آموزان، زنان خانه‌دار، ساکنین مناطق روستایی، سربازان وظیفه و متقاضیان مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار عملکرد آموزشی داشته است.

وی ادامه داد: آموزش فنی و حرفه‌ای برای توسعه فعالیت‌های خود از فرمانداران درخواست کرده است تا در گام نخست در هر شهرستان یک روستا معرفی کنند تا بر اساس ظرفیت آن روستا آموزش‌های مهارتی ارائه شود.

به گزارش عسلنا، کبیری تصریح کرد: با توجه به شناسایی ظرفیت پرورش زنبور عسل در شهرستان کوهرنگ، تمرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در این منطقه بر این فعالیت متمرکز می‌شود که امید است این برنامه با همکاری دستگاه‌های شهرستان به خوبی محقق شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری از ارائه مجوز آموزشگاه گیاهان دارویی به شهرستان کوهرنگ خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه می‌توان آموزشگاه‌های آزاد در رشته‌های مختلف راه‌اندازی کرد.

چهارمحال و بختیاری به ویژه شهرستان به دلیل داشتن آب و هوای معتدل و گونه‌های گیاهی از مناطق مستعد پرورش زنبور عسل در کشور است که  به دلیل تنوع گیاهی به ویژه گیاهان دارویی شهدخیز، گون‎زارهای وسیع، شرایط آب و هوایی و درصد رطوبت پایین منطقه، دارای محصول با کیفیت است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران، سال گذشته حدود سه هزار تن عسل مرغوب در این استان تولید شد. شهرستان کوهرنگ در ۸۰کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

۰
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید