۰
۰

زنبورداری با هدف عشق به طبیعت در کپنهاگ دانمارک

زنبورداری با هدف عشق به طبیعت در کپنهاگ دانمارک
تعدادی زنبوردار با انرژی و عاشق طبیعت، یک باشگاه زنبورداری را به منظور تامین  انرژی های تجدیدپذیر فراهم کرده اند.

اخبار زنبورداری دانمارک - به گزارش واحد بین الملل پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران، هر روز سه شنبه بعد از کار، اعضای باشگاه زنبورداری Ørsted سر تا پا پوشیده در لباس زنبورداری، به آرامی بین کندوهای زنبور عسل که در میان چمن و گلهای بلند در شمال کپنهاگ قرار دارد، می چرخند.

کندوها از پنج جعبه پلاستیکی بزرگ آبی تشکیل شده اند که در هرکدام 10-11 قاب چوبی حاوی موم و عسل قرار دارد و زنبورهای عسل دسته ای بر بالای کندو در حال پرواز هستند.

"چند بار اول شما بسیار هوشیار هستید و با دقت و وسواس بیشتری کار می کنید، اما در ادامه یاد می گیرید که حرکات ناگهانی انجام ندهید. شما آنها را با کمی دود آرام می کنید، بنابراین می توانید هر قاب را برداشته و بررسی کنید که زنبورهای عسل سالم هستند یا رفتارهای عجیب و غریب دارند." اینها گفته های کریستل وبر کریستنسن گواس- مشاور شرکت Ørsted است.

او می افزاید: "اکنون که لباس مناسبی برای انجام این کار دارم، راحت ترم"

به گزارش عسلنا، اعضای کلوپ زنبورداری Ørsted با کمک یک زنبوردار حرفه ای می آموزند که چگونه از کندوها و زنبورها مراقبت کنند، عسل جمع کنند و سپس آن را بسته بندی کنند. آنها زنبورها، تخمها و لاروها را بازرسی می کنند، بیماری های زنبورها را معالجه می کنند و بررسی می کنند که آیا سایر کندوها هم مورد حمله دیگر حشرات هستند یا خیر. آنها ملکه را پیدا می کنند و وضعیت سلامتی او را ارزیابی می کنند، زمان مناسب برداشت عسل را بررسی و آماده بودن محصول را ارزیابی می کنند. به طور خلاصه، آنها یک نمای منحصر به فرد از جهان زنبورهای عسل پیدا می کنند.

"زنبورها می توانند تا دو کیلومتر [~ 1.25 مایل] دور از کندوهای خود پرواز کنند تا گرده و شهد را جمع کنند و به کندو بازگردند.

جپ یوهانسن- مهندس باشگاه زنبورداری، می گوید: "شگفت آور است که سازمان یک کندوی عسل چقدر پیچیده است و درک اینکه زنبورها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند نیز از نظر مهندسی بسیار جذاب است."

خبرنگار عسلنا گزارش می دهد این کلوپ در سال 2018 تاسیس شده و مکانی برای ملاقات کسانی است که از طبیعت، عسل و زنبورهای عسل لذت می برند. هدف آن افزایش آگاهی در مورد زنبورها و نقش این موجودات در گرده افشانی گل ها و گیاهان است. هنگامی که زنبورهای عسل گرده و شهد جمع می کنند، از آوریل تا سپتامبر نگهداری لازم دارند و هنگامی که در زمستان در خواب زمستانی می گذرانند با شربت قند تغذیه می کنند. امسال کندوهای Ørsted ، 88 کیلوگرم [194 پوند] عسل تولید کردند که با قیمت هر شیشه 4-5 دلار فروخته می شود.

کندوهای Ørsted توسط ByBi، یک شرکت اجتماعی مستقر در کپنهاگ با هدف اینکه زنبورها و عسل چگونه می توانند جوامع محلی را گرد هم بیاورند و رابطه پایدارتری با طبیعت القا کنند، راه اندازی شد. این شرکت همچنان از کلوپ زنبورداری Ørsted در نگهداری کندوهای این شرکت پشتیبانی می کند.

الیور مکسول- بنیانگذار ByBi، می گوید که زنبورداری باعث ایجاد احساساتی مثبت و  خوشمزه هستند که به نظر من برای انسان سالم ضروری است.

 وی معتقد است که زنبورداری به دلیل ایجاد ارتباط اساسی با دنیای زنده جذاب است.

این احساسی است که توسط کارمندان Ørsted که در میان بزرگترین شرکتهای دوستدار انرژی تجدیدپذیر در جهان قرار گیرند و به عنوان پایدارترین شرکت جهان رتبه بندی می شود. همانطور که کریستل می گوید: "مراقبت از اکوسیستم برای من ارزشمند است و زنبورداری فقط یک عمل کوچک است که به حفظ سیاره زمین، خانه مشترک ما کمک می کند."

یک کندوی عسل یک خانواده یا کلنی زنبورها را شامل می شود که شامل تنها یک زنبور ملکه، صدها زنبور عسل نر، هزاران زنبور عسل کارگر و تخم و لارو است.

زنبورهای نر پس از جفت گیری می میرند. یک ملکه با چندین زنبور نر جفت می شود و هزاران تخمگذاری می کند. یک خانواده زنبور عسل به ازای برداشت 1 کیلوگرم (2.2 پوند) 8 کیلوگرم عسل تولید می کنند. زنبورها بقیه را می خورند.

درباره Ørsted

به گزارش پایگاه خبری عسلنا چشم انداز این شرکت، جهانی است که کاملاً با انرژی سبز کار می کند. این شرکت مزارع بادی، خورشیدی،  تأسیسات ذخیره انرژی و نیروگاه های انرژی زیستی را توسعه می دهد و آن را بهره برداری می کند و محصولات انرژی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. درآمد این گروه در سال 2019 ، 9.1 میلیارد یورو بود. میزان مصرف آن تا سال 2025 عاری از کربن خواهد بود و انتشار خالص کربن صفر را تا سال 2040 هدف قرار داده اند. این شرکت 86 درصد انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر تولید کرده و میزان انتشار کربن را تا 86 درصد کاهش داده است. در سال 2019. Ørsted رتبه 1 را در شاخص پایدارترین شرکتهای جهانی به دست آورد و در فهرست تغییرات CDP به عنوان یک رهبر جهانی در زمینه اقدامات آب و هوایی شناخته شده است.

۰
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید