۳۸۷
۶
۰

سازمان دامپزشکی کشور مشکلات کوچ زنبورداران را حل می کند

دیدار مسئولین اتحادیه و رئیس دامپزشکی کشور
دیدار مسئولین اتحادیه و رئیس دامپزشکی کشور

رئیس سازمان دامپزشکی کشور امروز پنج شنبه طی دیداری با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران ایران، به گفتگو و تبادل نظر در راستای حل مطالبات زنبورداران ، به ویژه در زمینه مشکلات کوچ زنبورداران پرداختند و جهت رفع اضطراری آن در مقطع کنونی تصمیاتی اتخاذ شد و برنامه ریزی جهت حل کامل این مشکل انجام پذیرفت.

به گزارش پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران، دکتر «علی‌صفر ماکنعلی» رئیس سازمان دامپزشکی کشور امروز پنجشنبه(20 آذر99) ، پس از شنیدن نقطه‌نظرات مسئولین اتحادیه سراسری زنبورداران ایران و مشکلات آنها در جهت حل این مسائل دستوراتی صادر کردند.

این مشکلات طیفی از مسائل در زمینه بهداشتی و دامپزشکی به ویژه مشکلات کوچ زنبورداران از جمله اخذ کد رهگیری و شناسه 'یکتا' برای جابجایی‌ها، را در بر می گرفت که جهت رفع اضطراری این مشکل زنبورداران که دارای دفترچه زنبورداری این اتحادیه هستند، قول مساعد در آینده بسیار نزدیک داده شد.

بنابراین اعلام روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، پس از طرح دیدگاه‌های نمایندگان صنف زنبورداران کشور، در این دیدار، مسائل قانونی موجود تبیین و در خصوص بازنگری در دستورالعمل ها در چارچوب ضوابط قانونی و حل اساسی و پایدار مشکل کوچ زنبورداران و فراهم کردن زیرساخت‌های آن نیز تبادل نظر گردید.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در این دیدار گفت: این سازمان پیش از اتخاذ و تعیین هر دستورالعملی، از سویی جهت رفاه حال تولیدکنندگان و از سوی دیگر جهت اتخاذ تصمیم کارشناسی و کاربردی بهتر، نظر تشکل تخصصی و مربوطه آنها را جویا ‌می‌شود و اگر تصمیماتی در گذشته بدون سنجیدن ملاحظات صنفی تولیدکنندگان وضع شده باشد، با هم‌اندیشی مطابق با مصالح ملی و تولیدکنندگان مورد اصلاح و بازنگری قرار خواهد گرفت.

به گزارش عسلنا، دکتر ماکنعلی ضمن قول مساعد جهت همکاری با اتحادیه سراسری زنبورداران ایران،  جهت تسهیل صادرات و رفع موانع بهداشتی مورد نظر در بازارهای ملی و بین‌المللی پیشنهاد کرد تا اتحادیه سراسری زنبورداران ایران نیز با اتخاذ برنامه‌ها و راهکارهای «ایجابی»، به ارائه عسل و فراورده‌های جانبی زنبورعسل با کیفیت مناسب و شناسنامه‌دار کردن آن مبادرت کند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد اتحادیه سراسری زنبورداران کشور با برنامه‌ریزی مسئولانه و هوشمندانه به بهینه‌سازی آمار دقیق تولید و جزییات ظرفیت‌ها و کاستی‌های موجود زنبورداری کشور اقدام کند.

در پایان این دیدار صمیمی، نمایندگان اتحادیه سراسری زنبورداران ایران نیز از همراهی و همدلی رئیس سازمان دامپزشکی کشور در حل مشکلات زنبورداران کشور صمیمانه قدردانی کردند.

۶
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید