۱
۰

کارگروه نظارت و کیفی سازی صنعت عسل تشکیل می‌شود

با همکاری دادگستری و دستگاه‌های متولی استان اصفهان انجام شد
با همکاری دادگستری و دستگاه‌های متولی استان اصفهان انجام شد
احمد رحیمی، رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه زنبورداران نجف‌آباد از پیگیری‌ها و نظارت جدی بر تولیدات عسل در نجف‌آباد و برخورد جدی با متقلبین خبر داد و گفت: طی جلساتی با معاون دادستان استان اصفهان، ایشان قول همکاری برای تشکیل کارگروهی متشکل از اتحادیه‌ها، دامپزشکی، شبکه بهداشت، جهاد کشاورزی و سازمان غذا و دارو را دادند تا برخورد قانونی با عوامل تولید عسل غیرمجاز، غیربهداشتی و دست‌ساز صورت پذیرد.

اخبار زنبورداری اصفهان - به گزارش پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران، رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه زنبورداران نجف‌آباد در گفتگو با عسلنا، با بیان اینکه، با عسل‌های دست‌ساز و زنبورندیده در شهرستان با نظارت دقیق، برخورد قانونی صورت می‌گیرد، گفت: در کار مقابله با تقلب و عسل‌های نامرغوب، بسیار مصمم هستیم تا حق زنبورداران و تولیدکنندگان عسل طبیعی ضایع نشود.

احمد رحیمی، تصریح کرد: در این کار عقب‌نشینی نکردیم و حساسیت زیادی روی این کار داریم، جلسات زیادی با معاون دادستان استان اصفهان، دادگستری نجف‌آباد، شبکه بهداشت شهرستان و سازمان غذا و داروی استان اصفهان، برای مقابله با عسل‌های بی‌کیفیت و برخورد با عوامل آن داشتیم.

وی افزود: رئیس شبکه بهداشت نجف‌آباد، جناب دکتر غیور، نیز همکاری خوبی با اتحادیه برای مقابله با عسل‌های بی‌کیفیت و ناسالم داشتند، ولی ضعف قانونی موجود، موجب قسر دررفتن برخی از افراد خاطی از دست قانون شده است.

این مسئول صنفی با اشاره به اینکه، تلاش داریم تا زمانی که قوانین درست‌شده و تغییر کنند، بر اساس تخلفات موجود، با مصادیق این تولیدات ناسالم و افراد خاطی با شناسایی دقیق، مقابله کنیم، بیان کرد: با معاون دادستان استان اصفهان، جناب آقای محسنی، مشکلات و فعالیت این افراد متقلب و خاطی را مطرح کردیم و گفتیم که باید تلاش کنیم تا از اعتبار و حیثیت تولید عسل استان در برابر سودجویان دفاع کنیم.

اعتبار عسل نجف‌آباد باید حفظ شود

به گزارش عسلنا، وی اضافه کرد: باید این اعتبار و سابقه خوب در صنعت عسل را برای شهرستان نجف‌آباد و استان اصفهان حفظ کنیم و دادستانی استان هم قول همکاری برای تشکیل یک کارگروه متشکل از اتحادیه‌ها، دامپزشکی، شبکه بهداشت، جهاد کشاورزی و سازمان غذا و دارو را دادند تا برخورد قانونی با این عوامل صورت پذیرد.

رحیمی ادامه داد: قصد داریم به‌عنوان الگو و پایلوت کشوری، اولین استان در مقابله با این مشکل عسل‌های تقلبی باشیم و تاکنون توانستیم انواع این محصولات بی‌کیفیت که اکثراً از خارج استان هم واردشده‌اند را از سطح فروشگاه‌ها جمع‌آوری و نمونه‌های خریداری‌شده را با جواب آزمایش ضمیمه که به‌صورت مستند، بی‌کیفیتی محصول را اثبات می‌کند، برای ارائه در این جلسات و کارگروه‌ها مهیا کنیم.

عسل بی‌کیفیت ظلم به مصرف‌کنندگان دارویی

وی اعلام کرد: خوشبختانه اکثر فروشندگان و مغازه‌هایی که به‌طور تخصصی در نجف‌آباد، عسل می‌فروشند، خود زنبوردار و تحت نظارت اتحادیه هستند و از این حیث مشکلی نیست، ولی با برندهای عسل خوانسار و نجف‌آباد، متأسفانه تولیدات بی‌کیفیتی از شهرهای دیگر روانه فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان می‌شود.

رئیس اتحادیه زنبورداران نجف‌آباد، با اشاره به اینکه، حتی گاهی عسل‌هایی با برند صنایع مشهور مواد غذایی کشور در سطح فروشگاه‌ها توزیع می‌شود که حداقل‌های کیفیت عسل را هم ندارد، اظهار کرد: بارها گفته‌ایم که این عسل‌های بی‌کیفیت و تقلبی با توجه به بالا بودن درصد مبتلایان به دیابت در کشور، می‌تواند یک تهدید بزرگ تلقی شود.

به گزارش عسلنا، رحیمی در پایان خاطرنشان کرد: حداقلِ خسارت این محصولات بی‌کیفیت می‌تواند متوجه بیماران باشد، چراکه با زحمت و هزینه زیاد مبادرت به خرید عسل به‌عنوان مصرف دارویی می‌کند و به‌جای درمان، دچار خسارت بیشتر می‌شود و این ظلم بزرگی است.

۱
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید