۳
۰

دوره آموزشی تولید ژل رویال ویژه زنان روستایی و عشایر برگزار می‌شود

دوشنبه آینده؛ به همت جهاد کشاورزی قم
دوشنبه آینده؛ به همت جهاد کشاورزی قم
دوره آموزشی تولید و استحصال ژل رویال، برای زنان روستایی و عشایر، به همت اداره جهاد کشاورزی استان قم در شهرستان دهک، دوشنبه 23 فروردین از ساعت 10 صبح تا 13 با تدریس استاد علی عباسی (معلم) برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت زنبورداری ایران، این کارگاه آموزشی در جهت توانمندسازی زنان روستایی و عشایر برای نیل به خودکفایی و اشتغال‌زایی برگزار می‌شود که گام مؤثری نیز در توسعه صنعت زنبورداری و گسترش تولید ژل رویال در کشور است.

این برنامه توسط دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری برنامه‌ریزی‌شده که به‌صورت حضوری در اداره جهاد کشاورزی شهرستان دهک و نیز به‌طور مجازی از طریق سامانه تاک (WEB.AGRITAK.IR) از ساعت 10 تا 13 مورخ 23 فروردین 1400 انجام می‌شود.

مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی استان قم از طریق اداره جهاد کشاورزی دهک مجری این طرح است و پیش‌ازاین نیز چند دوره آموزشی و کارگاهی در خصوص تولید عسل و ژل رویال برگزار کرده است

مدرس این دوره آقای علی عباسی (معلم) از مدرسین مجرب تولید ژل رویال کشور است که در سال‌های اخیر به‌طور رایگان در جهت توسعه این صنعت اقدام به برگزاری کارگاه‌های حضوری و مجازی فراوانی کرده است.

وی در گفتگو با عسلنا، توانمندسازی زنان روستایی و عشایر در تولید محصولات زنبورعسل را سبب تقویت اقتصاد خانواده و توسعه صنعت زنبورداری دانست و گفت: این اقدام ارزنده سازمان جهاد کشاورزی استان قم گام مثبتی در توسعه و پیشرفت صنعت زنبورداری و گسترش آموزش و تولید ژل رویال در کشور است.

عباسی، خاطرنشان کرد: تولید ژل رویال، ظرفیت بسیار خوبی برای رشد اقتصاد زنبورداران و رهایی از تک‌محصولی است که افزایش این تولید و راه افتادن چرخه صادرات این محصول مفید دارویی می‌تواند، کسب‌وکار و تولید ثروت در صنعت زنبورداری را متحول کند.

به گزارش عسلنا، در این طرح سازمان جهاد کشاورزی استان قم، تحت عنوان توانمندسازی زنان روستایی و عشایری در تولید عسل و فرآورده‌های زنبورعسل برگزارشده و اقدام به برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی کرده است./

۳
۰
دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید