۵۱۴
۴
۲

درمان دیابت نوع 2 با بره موم؛ چرا بره موم برای دیابتی ها مفید است؟ | قسمت 1

درمان دیابت نوع 2 با بره موم؛ چرا بره موم برای دیابتی ها مفید است؟ | قسمت 1

بیماری دیابت نوع دو یکی از انواع بیماری های شایع است که در مراحل اولیه نشانه های ملایمی دارد و حتی ممکن است فرد از وجود قند خون بالا بی خبر باشد. ولی این نوع بیماری متاسفانه زمینه را برای بیماری های خطرناکی چون بیماری های قلبی فراهم می کند.

گاهی فرد دچار زخم یا خراشی در بدن می شود و متوجه خواهد شد که مدت زمان التیام خیلی طولانی تر نسبت به قبل شده است. در این مورد باید به میزان قند خون شک کند. البته این یکی از علائم شناسایی دیابت است و عوامل زیادی وجود دارد که حاکی از دیابت نوع دو است.

متاسفانه یک سری از عوامل زمینه را برای بروز دیابت نوع دو فراهم می کند. ولی در برخی موارد این خود بیماری است که باعث ایجاد سایر مشکلات و بیماری های دیگر می شود. به همین علت است که پیشگیری از دیابت اهمیت زیادی دارد. بروز دیابت می تواند خود شروع کننده بیماری های دیگر باشد. با این حال خود دیابت نوع دو به اندازه کافی خطرناک است. تغییر در سبک زندگی یکی از مهمترین اقدامات برای پیشگیری از دیابت خواهد بود.

استفاده از داروهای شیمیایی عوارض جانبی زیادی خواهند داشت؛ به طوری که اغلب بیماران مبتلا از مصرف آن ها ناراضی و به دنبال راه چاره ای برای درمان بیماری خود هستند. در واقع داروهای شیمیایی هیچ کدام درمانگر دیابت نیستند؛ تنها کمک می کنند تا فرد به زندگی عادی بازگردد. البته با توشه ای از عوارض جانبی و اعتیاد به داروهایی از جمله انسولین که ترک ان ها ممکن است باعث عوارض جبران ناپذیری شود.

گرچه درمان قطعی وجود ندارد ولی می توان از ماده موثر در طبیعت به نام بره موم در کنار سایر داروها استفاده کرد تا با تنظیم بهتر قند خون منجر به رهایی از داروهای شیمیایی و یا کاهش دوز مصرف شویم. بره موم یک هدیه خداوندی از دل طبیعت برای بیماران دیابت نوع 2 است که اگر به صورت اصولی مصرف شود، می تواند معجزه ای برای درمان این نوع دیابت باشد.

بیشتر در مورد روش های درمان دیابت نوع 2 بخوانید:

درمان دیابت به کمک گرده گل ساده تر می شود

آیا مصرف بره موم برای درمان دیابت مناسب است؟

ژل رویال راه حلی برای شما که از درمان دیابت ناامید شده اید!

عسل یک درمان فوق العاده برای بیماران دیابت نوع دوم

ویدئو: اثر ژل رویال بر روی عوارض جانبی دیابت

در این مطلب دو قسمتی به علت اثرگذاری بره موم بر روی درمان دیابت نوع 2 اشاره خواهیم کرد. موضوعی که کمک می کند تا هوشمندانه تر برای استفاده از انواع بره موم اقدام کنیم.

تاثیر مستقیم بره موم بر دیابت نوع ۲

تنظیم قند خون با بره موم

لوزالمعده یا پانکراس عضوی است که باعث ترشح انسولین می شود. انسولین نقش تنظیم قند خون را بر عهده دارد. بره موم نه تنها با تقویت این عضو باعث تولید بهتر انسولین خواهد شد؛ بلکه از مشکلات و بیماری های مرتبط با این عضو مهم جلوگیری می کند؛ زیرا هر نوع مشکلی در این عضو احتمال اینکه افراد را دچار قند خون کند وجود دارد.

همچنین بیمارانی که تحت درمان با بره موم قرار می گیرند، کاهش سطح قند خونشان تغییر آنچنانی با کاهش سطح قند خون ناشی از مصرف داروهای شیمیایی ندارد و حتی به مراتب اثرات آن بیشتر است. گزارشات حاکی از آن است که برخی افراد حتی با استفاده از داروهای شیمیایی هنوز سطح قند خونشان بالاست که مصرف همزمان بره موم با این گونه داروهای شیمیایی باعث جوابگویی بهتر داروها شده و حتی می تواند سطح قند خون را نرمال کند.

استفاده بره موم در کنار گرده گل با تاثیر بر کاهش فشار خون و چربی خون و بهتر شدن گردش خون منجر به بهبودی این دسته از بیماران و حتی از عوارض این بیماری جلوگیری می کند. البته این به شرطی است که بره موم به صورت منظم در رژیم دارویی فرد مورد استفاده قرار گیرد.

ویژگی مهم بره موم که به آن تاکید می کنیم، همگامی آن با داروهای شیمیایی است. یعنی شما می توانید همزمان با داروهایی که مصرف می کنید، اقدام به مصرف کپسول بره موم یا قرص بره موم کنید. این یعنی نیاز به قطع زنجیره دارویی نیست. اما مصرف بره موم به مرور زمان پزشک شما را متقاعد می کند که دوز داروهایتان را کاهش دهد. با این حال به هیچ وجه خودسرانه دوز دارویی خود را کم نکنید.

تاثیر بره موم بر دیابت با عملکرد ضد التهابی

داروهای شیمیایی به مرور زمان فرد را با بیماری ها و مشکلات بدتری مواجه خواهند کرد. یکی از این دسته داروها می توان به داروهای ضد التهابی کورتیکو استروئیدها اشاره کرد. گرچه این داروها زود اثر می کنند و فرد را برای مدت زمانی از مشکلات بیماری نجات می دهند؛ ولی متاسفانه یکی از جمله عوارض بد این داروها افزایش ابتلا به دیابت نوع دو است که حتی ممکن است با مصرف کوتاه مدت این داروها اتفاق بیوفتد.

برای جلوگیری از خطرات این دسته از داروها و جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع دو بهتر است به بره موم اعتماد کنیم. وقتی فردی دچار التهابات می شود غشاهای سلولی پاره شده و باعث تولید پروستاگلانیدین می شود که عامل درد است. بره موم به دلیل وجود فلانوئیدها باعث می شود آنزیم هایی که این غشا را پاره می کند، مهار شوند.

البته یک سری از ترکیبات دیگر به نام CAPE یا استر فنیل اتیل اسید کافئیک و فلانوئیدها باعث شده به بره موم خواص ضد التهابی فوق العاده قوی بدهد. تمامی این ترکیبات در کنار هم، پروپولیس را به عنوان یک ماده قوی و موثر برای درمان دیابت نوع 2 یا کنترل بهتر بیماری مطرح کرده است.

بیشتر در مورد خواص ضد التهابی بره موم بخوانید:

خواص بره موم؛ از خواص ضد التهابی تا ضد سرطانی

چرا برای درمان بیماری های التهابی از بره موم استفاده نمی کنید؟

برای کاهش التهاب ریه بد نیست بره موم را امتحان کنید

بره موم، یک داروی طبیعی برای درمان التهاب مثانه

نقش آنتی اکسیدانی بره موم برای مقابله با دیابت نوع دو

وجود آنتی اکسیدان ها در بدن برای از بین بردن رادیکال های آزاد و تخریب ملکول ها توسط آن ها ضروری است. در نبود آنتی اکسیدان رادیکال های آزاد به فعالیت خود ادامه داده و باعث ایجاد بیماری های چون دیابت نوع دو خواهند شد.

آنتی اکسیدان بودن عسل طبیعی به چه معناست؟

بره موم باعث تعادل رادیکال های آزاد شده و به حفظ سلول ها و ارگانیسم های زنده بدن کمک بسزایی می کند. حتی خاصیت آنتی اکسیدانی بره موم نسبت به ویتامین Eکه نوعی آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود به مراتب بیشتر است.

بره موم سرشار از فلانوئیدها است که به آن خاصیت ضد التهابی فوق العاده قوی بخشیده است. این روند برای جلوگیری از بیماری دیابت نوع ۲ که در نتیجه فعالیت رادیکال های آزاد است ضروری است.

سخن آخر

درمان دیابت با بره موم یا کنترل این بیماری با کمترین عوارض جانبی به کمک این ماده طبیعی امکان پذیر است. در این مطلب به تعدادی از دلایل اثرگذاری بره موم بر روی دیابت اشاره کردیم. در قسمت بعدی 2 دلیل مهم دیگری که توصیه می شود مبتلایان به دیابت نوع 2 از بره موم استفاده کنند می پردازیم

۴
۰
۲ دیدگاه
 
ir
مرتضی ناموری | ۶ ماه پیش
میتونیم از این محصولات برای درمان دیابت نوع یک هم استفاده کنیم !؟که تعداد واحدهای انسولین در روز کم بشه
۰
۰
 
 
ir
گلاره .ن | ۶ ماه پیش
ممنون از توضیحاتتون چندسالی هست درگیر دیابت نوع دو هستم البته فکر میکنم چون در زمان بارداری دیابت بارداری گرفتم مبتلا به دیابت نوع دو شدم و خیلی دنبال راهی برای نجات از مت فورمین هستم حتما این محصولات را امتحان می کنم
۰
۰
 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی
کد جدید